Panelhézag szigetelés

Panelhézag szigetelés
4.46 (89.17%) 24 Szavazats

Panelhézag szigetelés

 

Kapcsolat felvételnél fontos információk számunkra:

  • társasházi vagy egyéni megrendelő
  • hány emeletes az épület
  • a beázás vagy szigetelési hiba melyik emeleten van
  • tetőre feljutási lehetőség
  • az érintett lakásba való bejutás szemrevételezés céljából

Hívjon minket bizalommal ha kérdése van: Andrusecz László 0670-38-72-948

 

Panelszigetelés munkafolyamata:

  • helyszínre érkezés, bejárás
  • a kötéltechnika biztonságos beszerelése
  • az érintett rész megközelítése
  • az érintett rész átvizsgálása, javítása

Panelszigetelési áraink” tájékoztató jellegű”:

  • magánszemélyeknek panelenként: 25.000 ft – 35.000ft
  • társasházaknak előzetes felmérés és árajánlat alapján

Garancia:

  • csak a teljes épület falfelület javításra tudunk vállalni

 

A panelház  előregyártott vasbeton elemekből készült lakótömb.
Az 1961-ben induló lakásépítési tervben több százezer lakás felépítését irányozták elő az átvett, és részben továbbfejlesztett szovjet házgyári technológia alapján. Ezekben a korai házgyárakban készültek az 1960-as évek Magyarországára jellemző volt a  vakolt falú, 4-5 emeletes, három lépcsőházas paneltömbök elemei.

Ezek a lakások többségében kétszobások, átlagosan 53-55 négyzetméter alapterületűek, és korukból adódóan ezek szorulnak rá legjobban a felújításra. Az 1970-es évektől várhatóan bekövetkező lakáshiány újabb lépés megtételére ösztönözte a vezetést. Praktikus okokból sok esetben a lakások konyhabútorai, beépített szekrényei is a gyárban készültek.

A ’70-es években épült panelházaknak a legrosszabb a társadalmi megítélése, mivel a tömegtermelés, és a határidők minden áron való teljesítése sokszor a minőség rovására ment, illetve többségében 8-10 emeletes tömbök épültek, ami miatt zsúfoltság alakult ki, és ez rontotta az emberek közérzetét. A nagypaneles épülettömbök már nem csak szovjet házgyári technológia alapján készültek, hanem nyugati (Larsen-Nielsen típusú) módszer szerint.

A nagy panelosítási hullám lezajlása után az 1980-as években folytatódott a több ütemben készülő nagy lakótelepek építése. A korszak utolsó évtizedében sokkal szerényebb méretű épületeket terveztek, és a kivitelezés minősége is jelentősen javult. Több lett a háromszobás lakás, illetve odafigyeltek a lakókörnyezet minőségére is. Sok esetben a sivár lapos tető helyett nyeregtető került a tömbházakra, ami jelentősen javította kinézetüket, vagy javították a panelházak kinézetét különböző mintákkal.

 

Az 1990 után a még félkész lakótelepeket befejezték. A panelépítés harminc éve alatt közel 788 000 panellakás épült fel. A panelházakat az illesztéseknél szigetelni szokták a beázások és a penészedés elkerülése véget. Melyeket a legcélszerűbb alpintechnikával kijavítani vagy beszigetelni. Mert ezzel a fajta  technikával időt és pénzt lehet spórolni mert felesleges állványt építeni. Hiszen az alpinista kötélen lógva elvégzi ezt a munkát.

A panelhézagok általános hibái, hogy a szilóplaszt elválik a betontól és így bejut a víz a szigetelés mögé. A második, hogy a szilóplaszt és a polifoam kilyukad és a víz megint csak be tud jutni. Ezeket az alpintechnikával gyorsan fel lehet fedezni és egyúttal ki lehet javítani, ezáltal a beázás megszünik, de ne feledjük, hogy pár évente ezeket a szigeteléseket mindig felül kell vizsgáltatni. Így megelőzve a beázásokat és a penészedést.

 

 Elérhetőségeink: Tel: 0670-38-72-948 email: varosialpin@gmail.com